| strona główna | mapa strony
strona główna galeria okolica kontakt
   
 
Słowiński Park Narodowy
Rozciąga się ponad 33 kilometry wzdłuż brzegu dookoła Łeby. Jest to w Europie jedyny w swoim rodzaju obszar o tak różnorodnym terenie. Można tu znaleźć krzewami porośnięte tereny, przypominające stepy, torfowiska i oraz białe ruchome wydmy. Położone są one pomiędzy mniejszymi jeziorami. Można tu odnaleźć wiele gatunków niezwykłych ptaków. Spacer po tej niezwykłej okolicy pozwoli się Państwu na pewno zrelaksować. Będą Państwo mogli cieszyć się ciszą i podziwiać zarówno piękne pustynne tereny, jak i leżące pomiędzy dwa duże jeziora Łebsko i Gardna. (więcej...)
 
Łeba
Łeba jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wczasowych w Polsce. Położona jest nad Morzem Bałtyckim, znajdują się tu piękne, szerokie, kilometrowe, piaszczyste plaże. Dzięki dużej ilości jodu zawartego w powietrzu Łeba zaliczana jest od 150 lat do miejscowości o charakterze kurortu. W licznych knajpach i restauracjach znajdą Państwo tradycyjne potrawy kuchni regionalnej, ale przede wszystkim świeżą morską i w znakomity sposób przygotowaną rybę. (więcej...)

to warto zobaczyć

 
Latarnia STILO
Nazwa latarni jest dziwna, nie spodziewam się, że jest polska. Nikt już nie pamięta kto ją wymyślił. Dostępne źródła informują, że żeliwne płyty wykonała i wieżę wzniosła, w latach 1904 -1906, firma "Nordische Elektrizitäts und Stahlwerke AG z Schekkmühl bei Danzig", obecnie dzielnica Młyniska, pomiędzy Gdańskiem a Nowym Portem. Zwykle latarników było czterech z tendencją do obsługi rodzinnej. Pierwsze oświetlenie zainstalowane w 1906 r. to łukowa lampa prądu stałego na 110V zmieniona w 1926 roku na żarówkę specjalną. Takie źródło światła przetrwało do lat osiemdziesištych XX w. (więcej...)

interaktywna mapa

 
 
Skansen w Klukach
Dziesięciohektarowe Muzeum Wsi Słowińskiej stanowią trzy zagrody in situ. Pozostałe chałupy przeniesiono i zlokalizowano na starych siedliszczach, tworząc rekonstrukcję dawnej wsi Kluki. Architektura budynków, piece chlebowe, piwnice i studnie, rosnące wokół drzewa, ogródki przydomowe z uprawianymi w nich warzywami i kwiatami, a także pozostawione w obejściu narzędzia rolnicze i sprzęt rybacki wiernie odtwarzają rybacką wieś słowińską i stwarzają jej klimat sprzed stu lat. Zwłaszcza, że prezentuje się tu budownictwo słowińskie od końca XVIII po lata 30-te XX wieku, uwzględniając przy tym zmiany kulturowe i gospodarcze. (więcej...)

Ośrodek Jeździecki "SENNY" Jan Jurkiewicz - Trener Jeździectwa II Klasy Państwowej
ul. św. Huberta 6, 84-360 Nowęcin, woj. pomorskie
tel. 059 866 19 43
kom. 0-601 051 896
e-mail: info@stajniasenny.pl

 
kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć kliknij aby powiększyć